En Yeni Güncel Haber ve Gündem Haberleri

Haber

Terzi Fikri mezarı başında anıldı: Ne yaptıysa halkı için yaptı!

HABER MERKEZİ

Fatsa’nın, “Terzi Fikri” lakaplı devrimci Belediye Başkanı Fikri Sönmez, 33’üncü ölüm yıldönümünde çeşitli etkinliklerle anıldı. Fikri Sönmez için ilk anma töreni Fatsa’nın Kabakdağı Köyü’ndeki mezarı başında yapıldı. Anmaya, Fikri Sönmez’in ailesi, mücadele arkadaşları ve ÖDP yöneticileri katıldı.

Sönmez’in yol arkadaşları ve ailesi, sabah saat 11.00’da Fatsa kent merkezinde toplandı. Ardından Fikri Sönmez’in mezarının bulunduğu Kabakdağı Köyündeki mezarına çıkıldı. Köy girişinden Sönmez’in mezarına kadar afiş ve pankartlarla yürüyen yol arkadaşları, daha sonra burada Sönmez ve yaşamını yitiren devrimciler anısına saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra anma konuşmaları yapıldı. İlk olarak Sönmez’in oğlu, Naci Sönmez konuştu. Ardından eski ÖDP Ordu İl Başkanı ve Sönmez’in cezaevi ve mücadele arkadaşı Yaşar Durmuş söz aldı.

‘FİKRİ ABİ UMUT OLDU’

terzi-fikri-mezari-basinda-anildi-ne-yaptiysa-halki-icin-yapti-460005-1.

Durmuş, şunları ifade etti: “Her yıl olduğu gibi Fikri abinin yanındayız. Fikri abi yaşamı boyunca dolu dolu yaşadı. Fikri abi 60’larda da 70’lerde de vardı. Fikri abi etrafına, bizlere yaşadığı süre içinde umut oldu. Hep umudun ismi oldu Fikri Sönmez. Fikri Sönmez ne yaptıysa halkı için yaptı. Ve halkından da yürekten desteklerini gördü. Başka bir Türkiye mümkün demenin pratiğini yaşatıyordu fikri abi Fatsa’ya.”

Durmuş’un sonrasında eski Ordu Gürgentepe Belediyesi Başkanı Ekrem Aydın söz aldı. Konuşmaların ardından Ordu, Trabzon, Giresun, Samsun ve diğer illerden gelen yurttaşlar, dağıldı.

terzi-fikri-mezari-basinda-anildi-ne-yaptiysa-halki-icin-yapti-460007-1.terzi-fikri-mezari-basinda-anildi-ne-yaptiysa-halki-icin-yapti-460008-1.terzi-fikri-mezari-basinda-anildi-ne-yaptiysa-halki-icin-yapti-460009-1.terzi-fikri-mezari-basinda-anildi-ne-yaptiysa-halki-icin-yapti-460010-1.terzi-fikri-mezari-basinda-anildi-ne-yaptiysa-halki-icin-yapti-460011-1.terzi-fikri-mezari-basinda-anildi-ne-yaptiysa-halki-icin-yapti-460012-1.terzi-fikri-mezari-basinda-anildi-ne-yaptiysa-halki-icin-yapti-460013-1.terzi-fikri-mezari-basinda-anildi-ne-yaptiysa-halki-icin-yapti-460014-1.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir