En Yeni Güncel Haber ve Gündem Haberleri

Haber

Erdoğan: Birileri fitne, fesat kaynatıyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Birileri bir fitne, fesat kaynatıyor. Oyumu Cumhurbaşkanı’na vereceğim ama parlamentoda oyumu AK Parti’ye vermeyeceğim. Bu oyunu da bozmaya var mıyız?” dedi. Erdoğan, bunu söyleyenlerin ‘münafık’ olduğu görüşünü dile getirdi.

Kayseri’de AKP İl Kadın Kolları Kongresi’nde konuşan Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

– Birileri fitne kaynatıyor. ‘Oyumu cumhurbaşkanına vereceğim ama parlamentoda AK Parti’ye vermeyeceğim’ diyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Bu oyunu da bozmaya var mıyız? Bu oyun, bu tezgah… Kimlerin olduğunu anlıyorsunuz. Bu münafıklar çetesini inşallah 24 Haziran’da hep birlikte yere gömeceğiz.

– Birileri çıkmış diyorlar ya… ‘Cumhurbaşkanı adayı ekonomiyi iyi bilecek.’ Nerede o cumhurbaşkanı? O aday nerede? Ziya Paşa ‘Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri’ diyor. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Biz eserlerimizle milletin karşısındayız. Bilemiyorum ana muhalefetin adayı ne ile milletin karşısında. Bizim bu millete, bu ülkeye eser verişimiz yeni başlamadı. Ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda başladı. Başbakanlığımla devam etti. Cumhurbaşkanlığımızla da devam ediyoruz.

“İNCE SİYASETTE KARAR KILDILAR”

– Kayserili ticareti iyi bilir. Kaliteden de çok iyi anlar. Kayseri aynı zamanda siyasetçinin kalitelisini de çok iyi bilir. Türkiye 24 Haziran’da bir seçime giriyor. Seçim tarihinin açıklandığı günden bu yana yaşananları gözünüzün önüne getirin. Cumhurbaşkanı adaylığı, milletvekili transferi, ittifak arayışları konusundaki hesaplarına, taktiklerine bir bakın. Oyun, oyun içinde oyun. Göreceğiniz tek şey tutarsızlık olacaktır. İlkesizlik olacaktır. Millete saygısızlık olacaktır. Haftalardır milleti oyaladılar. Yok çatı dediler, pencere dediler. Sonuçta ‘İnce’ siyasette karar kıldılar. Ülkemizin önünde öyle bir mesele olduğunu düşünmediler. Seçim bu haziranda değil önümüzdeki yıl kasımda da olsa başaramayacaklardı. Sadece bu iki haftada yaşananlar bile kimlerin siyaseti ülkenin geleceği için yaptığını, kimlerin siyaseti sadece kendi çıkarları için düşündüğünü açıkça ortaya koymuştur.

    Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir