En Yeni Güncel Haber ve Gündem Haberleri

Haber

Ankara Mamak’ta sağanak yağış sele neden oldu

Ankara Mamak’ta sağanak yağış sele neden oldu.

Mamak Neşet Ertaş Caddesi’nde aniden bastıran sağanak yağış nedeniyle sel suları önüne araçları katarak sürükledi. Bu sırada caddede bulunan bir kişi de sele kapıldı. Çok sayıda iş yerini su bastı.

Ankara’nın Mamak ilçesinde öğle saatlerinde etkili olan sağanak, sele neden oldu. Sele kapılan araçlar sürüklendi.

Neşet Ertaş Caddesi’nde sel suyuyla sürüklenen bir kişi kurtarıldı. Sel nedeniyle çok sayıda ev ve işyerini de su bastı.

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül 6 kişinin yaralandığını, can kaybının yaşanmadığını duyurdu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, yaşanan sel baskınına ilişkin olarak “Can kaybı yok, bugüne kadar yaşanmamış bir afet meydana geldi. Bu olağanüstü bir durum, 6 kişi yaralandı” ifadesini kullandı.

METEOROLOJİ’DEN YENİ SEL UYARISI

Ankara Mamak’ta yaşanan selden sonra Meteoroloji’den bir uyarı daha geldi. Meteoroloji; 3 saat içinde şiddetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji’nin uyarısında “Ankara radarından alınan son bilgilere göre, önümüzdeki 3 saat boyunca güney kesimlerinden başlayarak Ankara il genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olmak üzere kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir. Kuvvetli yağışın sebep olacağı ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” ifadeleri kullanıldı.

ankara-mamak-ta-saganak-yagis-sele-neden-oldu-1-459967-1.

ankara-mamak-ta-saganak-yagis-sele-neden-oldu-1-459966-1.

(DHA)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir